Projektas „Gyvenk žaliai“

Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė

Balandžio 17 d. 7-9 klasių mokiniai lankėsi Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje. Susipažino su elektrinės veikimo principu, pajėgumais, svarba Lietuvos energetikos sektoriui.

Žemės diena „Išsaugokime Žemę ateities kartoms“

Kovo 20 dieną 5–10 klasių mokiniai paminėjo Pasaulinę Žemės dieną. Jie žiūrėjo edukacinius filmus apie Žemės išsaugojimo svarbą, diskutavo ir raštu išsakė savo pažadus planetai. Iš šių pažadų mokiniai kūrybiškai sudėliojo žemynus, taip sukurdami simbolinį Žemės rutulį.


Devintokai tiria Tauragės rajono vandens telkinius

Sausio mėnesį devintokai pradėjo vykdyti projektą „Tauragės rajono vandens telkinių tyrimas“. Pirmojo etapo metu mokiniai mokyklos laboratorijoje ištyrė vandens cheminę sudėtį, siekdami įvertinti jo kokybę ir galimus taršos šaltinius.
Kitas projekto etapas – gautų rezultatų analizė. Mokiniai įvertins ne tik cheminius rodiklius, bet ir vandens telkinio vietą bei aplinkos poveikį. Remdamiesi šiais duomenimis, jie padarys išvadas ir parengs pasiūlymus, kaip apsaugoti vandens telkinius, kad jie išliktų švarūs ir tinkami gyvajai gamtai.
Projektas skatina mokinius gilinti gamtos mokslų žinias, ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą ir prisidėti prie gamtos išsaugojimo savo krašte.


„Eko žaidimai”

8b klasės mokiniai, kartu su 6b klasės mergaitėmis Marta, Žemyna ir Meda bei devintokėmis Gabija ir Igna, sausio mėnesį kūrė žaidimus iš antrinių žaliavų. Savo kūrinius jie pristatė ir padovanojo pradinių klasių mokiniams. Ši veikla parodė, kad atsakingas vartojimas gali būti ne tik naudingas aplinkai, bet ir smagus bei įkvepiantis. Kiekvienas gali prisidėti prie gamtos išsaugojimo pasitelkdamas kūrybiškumą ir išradingumą.


Kūrybinė edukacija

Gruodžio mėnesį mokiniai aktyviai dalyvavo įvairiose kūrybinėse ir edukacinėse veiklose. 8b klasės mokiniai įsitraukė į kūrybinę edukaciją, kurios metu iš antrinių žaliavų – tetrapakuočių – kūrė kalėdines dovanų pakuotes. Edukacijos metu mokiniai taip pat prisiminė svarbią informaciją apie rūšiavimą: tetrapakuotės turi būti metamos ne į popieriaus konteinerį, kaip daugelis galėtų manyti, o į plastiko konteinerį!
6b klasės mergaitės Marta P., Perla ir Meda parodė savo kūrybiškumą ir išradingumą – naudodamos vien tik antrines žaliavas, jos sukūrė kalėdinę dekoraciją, kuri papuošė kabineto duris.
9–10 klasių mokiniai gilino savo žinias apie rūšiavimą dalyvaudami protmūšyje „Atliekų rūšiavimas“. Šios veiklos suteikė mokiniams galimybę pagilinti ekologines žinias ir ugdyti sąmoningumą atliekų tvarkymo srityje.


„Rūšiuok atsakingai – naudok kūrybingai“

Jovarų pagrindinės mokyklos I aukšto fojė surengta paroda „Rūšiuok atsakingai – naudok kūrybingai“, kurioje eksponuojami mokinių kūriniai. Parodoje galima pamatyti plakatus apie taisyklingą rūšiavimą, skatinančius atsakingai tvarkyti atliekas, bei kūrybingai pagamintas Kalėdines kojines iš antrinių žaliavų. Ateikite pasisemti žinių ir įkvėpimo, kaip rūšiuoti atsakingai ir naudoti kūrybingai!


Lapkritis – rūšiavimo mėnuo

Lapkričio mėnesį 6–10 klasių mokiniai mokėsi apie rūšiavimo svarbą. Jie žiūrėjo edukacinius filmukus, kurie padėjo suprasti, kodėl tinkamas atliekų tvarkymas yra būtinas mūsų planetai, ieškojo informacijos, kaip taisyklingai rūšiuoti skirtingas atliekų rūšis ir kūrė plakatus, skatinančius atsakingai rūšiuoti atliekas. Kūrybinėse dirbtuvėse iš antrinių žaliavų – popierinių maišelių – mokiniai gamino Kalėdines kojines, įrodydami, kad atliekos gali tapti gražiais ir prasmingais darbais. Šios veiklos buvo puiki galimybė ne tik ugdyti mokinių aplinkosaugos sąmoningumą, bet ir paskatinti kūrybingą požiūrį į atliekų tvarkymą.


„Kosmoso paslaptys“

Spalio mėnesį 6 klasių mokiniai ir gamtos mokslų mokytoja R. Mikaitienė surengė kūrybines dirbtuves „Kosmoso paslaptys” ir iš antrinių žaliavų modeliavo saulės sistemos planetas.


Klimato kaitos savaitė

Rugsėjo 24 dieną Jovarų mokyklos devintos klasės mokiniai lankėsi STEAM centre, kur dalyvavo edukacijose apie klimato kaitą. Praktinių užsiėmimų metu jie tyrinėjo, kaip šiltnamio efektas didina atmosferos temperatūrą ir veikia ledynus, bei mokėsi, kaip naudojant sorbentus galima išvalyti vandenį. Mokiniai diskutavo apie rūgščių kritulių susidarymą, gilinosi į saulės aktyvumo sąvoką ir jo poveikį mums.
Ši patirtis suteikė vertingų žinių apie klimato kaitos procesus ir aplinkosaugos svarbą.


Viešvilės gamtinis rezervatas

Rugsėjo 27 dieną 6–8 klasių mokiniai, lydimi mokytojų Reginos Mikaitienės ir Lijanos Baliutavičienės, lankėsi Viešvilės gamtiniame rezervate, kuris garsėja savo unikaliu kraštovaizdžiu ir saugomomis rūšimis. Pažintiniu taku lydėjo gidas Saulius Bartminas, kuris papasakojo daug įdomių dalykų apie rezervato gamtą. Mokiniai sužinojo apie vilkų, lūšių ir kitų gyvūnų gyvenimą bei elgesį, išgirdo įdomų faktą apie medšarkę – paukštį, kuris savo sugautus vabzdžius „džiovina“ ant šakų, apsilankė aukštapelkėje, kuri susiformavo prieš 10 000 metų, ir susipažino su šios pelkės augalija. Pelkės yra ypatingai svarbios mūsų planetos klimatui, nes jos sugeria gerokai daugiau anglies dioksido nei miškai ir kiti augalai!
Žygis buvo ne tik smagus, bet ir labai naudingas. Visi sužinojome daug naujų dalykų apie gamtą, jos grožį ir svarbą.